Üle pika aja toome teieni meie uudiskirja, mille kavatseme muuta regulaarseks. Esmalt kvartaalsena ja tulevikus ehk ka tihedamini valmiv uudiskiri annab lisaks Restate enda uudistele ülevaate ka muust maailmast, inimestest meie ümber ja vahest vaatame natuke kristallkuuli ka. Kindlasti ei tegele me ennustamisega ja kõik tulevikku suunatud hinnangud on rangelt arvamusliku iseloomuga aga lubame, et toetume neis oma professionaalse meeskonna parimale teadmisele.

2020 aasta on alanud kogu maailmale pehmelt öeldes kirjult. Pärast vägagi edukat kinnisvara-aasta algust tõi koroonaviirus meile mõne nädalaga täiesti uue reaalsuse. Julged prognoosid tuli üle vaadata ja tänaseni pole selge, kas kõik sellest kriisist lõplikult väljuvadki. Kunagi varem ei ole majanduskeskkonna muutused jõudnud kinnisvarasse nii kiiresti. Vaevalt paar kuud pärast seda, kui covid-19 esimest korda meedia tähelepanu pälvis peatus kogu maailm. Ilma pikema hoiatuseta pidid koju jääma ka kinnisvara inimesed. See seadis meie sektori ennenägematu probleemi ette. Kuidas muuta reaktiivne ja väga pika äritsükliga majandusharu moodsaks, proaktiivseks ja paindlikuks?! Probleem, mille lahendamisega tegeleme me ilmselt veel pikalt.

Üks on aga selge, aastaid põristatud digitaliseerimise trumm hakkab nüüd rütmi dikteerima. Kohanejad võidavad. Loovus saab uue tähenduse.
Kõige mõjuvam märksõna, mille sellest kriisist kaasa saame on distantseerumine. Kuidas tagada, et hoonete kasutamine on ohutu ja nõuetekohane olukorras, kus isegi 10 inimesest koosnev järjekord on 20 m pikk, töölaud on 120 cm lai ja restorani 100st istekohast 50 on kirjaga „reserveeritud koroonale“. Jah, see pole normaalsus, kuid maailma demograafiline areng lubab ennustada, et sellised olukorrad ei muutu harvemaks. Pigem vastupidi. 

Aga olgem esimeses numbris ikka positiivsed! 

E-kaubandus on värskelt ajaloolise kasvutrendi läbi elanud. Pankrotis piiritusetehased saavad uue hingamise desinfitseerimisvahendi tootmise läbi ja külmhooned on pilgeni kaupa täis. Notariaalse lepingu arvutiekraanil sõlmimiseks ei pea isegi pükse viikima ja tuhanded vanemad on üleöö pedagoogika spetsialistid. 

Mida meie Restates põnevusega jälgime?
Globaalsed trendid jõuavad Eestisse alati paari aastase viivitusega aga eks see annab meile võimaluse siis paremini valmis olla.
Töökoha psühholoogia. Mugavus vs funktsionaalsus.
Kaubavoo juhtimine. Alternatiivne müügipind e-kaubandusele.
Hotellistumise trend. Puutevabad teenused jagamismajanduses.
Robotid ja AI. Inimtühjad laolahendused ja kehata klienditeenindajad.
Big Data ja kohateenused. Privaatsus ja vabatahtlik jälgimisele allumine.
Iseliikuv transport. Inimese kohanemine kontrolli kaotamisega.
Kaubanduse termini kadumine. Meelelahutus kiusab ostlemist.
5D planeerimine ja virtuaalsed majad. Kas efektiivsus tapab esteetika?! 

Kindlasti andke meile teada, kui igavaks kisub! Me ise fänname kinnisvara liiga palju, et märgata!Kõige parematega Ardi Roosimaa!


SHARE

Ole kursis ärikinnisvara turuga!

Uudiskiri sisaldab kinnisvara-alaseid uudiseid, trende ja pakkumisi.
E-maili sisestamisega lubad meil endaga ühendust võtta ja infot edastada.
Soovi korral saad oma eelistusi täpsustada meie esimeses kirjas.
Tutvu meie viimase uudiskirjaga siin!