Mezzanine (itaalia mezzo 'pool') on hoone osaline madalam vahekorrus ehk poolkorrus või avar palkon, mis harilikult paiknes soklikorruse peal või vahetult katuse all. See esines renessanss-, barokk- ja klassitsistlikus lossiarhitektuuris. Lossiarhitektuurist mõjutatuna on poolkorrusest tänaseks alles jäänud ainult sellega kaasnev peen ja luksuslik maine.

Elamispindades populaarsust koguvad loft tüüpi elamud ning endistesse tootmishoonetesse rajatavad luksuskorterid on väga hea näide sellest. Erinevalt tavalisest tüüpkorterist või elamust teeb erilisemaks ja luksuslikumaks loft pinna tema avarad, ilma eraldusseinteta, kõrgete lagedega ning suurte akentega ruumid. Juba varastest 60-ndatest, kus New Yorki kunstnikud rajasid endale poolkorrustega stuudiokortereid leiti, et avatud ning hoonet eksponeeriv ruumilahendus kompenseerib toas oleva sisustuse luksuslikust.

Mezzanine korrusest inspireeritult on sarnane trend üle liikunud ka äripindadele. Üks uuematest lahendustest on ilmselt vahepõrandaga korruslaod, ehk kahe korruse vahel asuvad poolkorrused. Vahepõrandad leiavad laialdast kasutust modernsetes ehitistes, kus on vajadus ruumi efektiivselt kasutada. Lisaks annavad vahekorrused mitmemõõtmelise olemuse ning avatuse pinnale. Sellisest mõtteviisist on alguse saanud ka meie LoftOffice tüüpi äripinnad, kus ühes avatus ruumis on ühendatud lao, kaupluse ning bürooalad.

Vahepõrandaga korruslaod on ideaalsed ladustatava pinna kiireks suurendamiseks. Sellise lahendusega on ka kõige keerukama sortimendiga ettevõtte inventariseerimine imelihtne. Korruslao ehitamisel on palju erinevaid lähenemisi, mis tulenevad kasutusvajaduse eripäradest. Enimlevinud lahendus on peenkauba riiulid koridoriga, kus vahekäigud oleks puhtad ning ligipääsetavad ja kaubad riiulites. Sellise lahendusega luuakse ühe korruse laega nö. teise korruse põrand, kuhu saab ka vajaduse tekkides rajada uue korruse. Teiseks populaarseks lahenduseks on tugipostidele ehitatud vahekorrus-põrandad kõndimiseks. On ka võimalus kombineerida eelnimetatud lahendusi. Vahepõrand on lihtne viis loomaks hoones pinda juurde. Konstruktsioonid on odavamad võrreldes püsiva lahendusega ning neid saab vajadusel liigutada ning vajaduspõhiselt juurde ehitada. Reeglina vahepõrandate ning korrusladude ehitamine ehitusluba ei vaja.

Sellise efektiivse lahenduse saavutamiseks oleme enda koostööpartneriks valinud Balti laomeistri. Balti Laomeister on üks suurim laoriiulite tarnija ning paigaldaja Eestis. Laomeistri eesmärk on olla kliendile rohkemat kui toode ja teenus. Kliendid on just kui partnerid kelle vajadused välja selgitades saab anda professionaalset nõu tagamaks eduka lõpptulemuse. Kuna kliente, vajadusi, võimalusi ja ruumilahendusi on palju, siis ükski ladu ei ole identne ning tuleb pakkuda kõrge kvaliteediga erilahendusi, mitte pelgalt müüa standardmõõtudes laoriiuleid.

Laomeistri tootevalik koosneb aluste-, moodul-, konsool- ja meediumriiulitest, metallkappidest, vahelagedest, võreseintest ja riiulite lisavarustusest. Teenustena pakub Balti Laomeister paigaldust, riiulite eelmonteerimist oma laos, nõustamist, konsultatsiooni, lao kolimisteenust, vanade laoriiulite realiseerimist, hooldamist ja remontimist.

Sooviksime tänada oma koostööpartnerit Balti Laomeistrit. Meie poolt pakutavad pinnad on alati kiirelt sisustuse ning vajalikud teadmised leidnud just Laomeistri juurest.

Laomeister

Erich Kivi

RESTATE


SHARE

Ole kursis ärikinnisvara turuga!

Uudiskiri sisaldab kinnisvara-alaseid uudiseid, trende ja pakkumisi.
E-maili sisestamisega lubad meil endaga ühendust võtta ja infot edastada.
Soovi korral saad oma eelistusi täpsustada meie esimeses kirjas.
Tutvu meie viimase uudiskirjaga siin!