Pealt vaadates tundub, et ÜLO on vaid lühend Ülemiste LoftOffice nimest, kuid maja iseloom peegeldab midagi enamat ja selleks leidsime inspiratsiooni nii piirkonna ajaloost, kui seda kujundanud isikutelt.

 

Ülemiste piirkonna areng hakkas aastal 1870, tänu raudtee rajamisele ning 1898. aasta Dvigateli tehase loomisele. Kaks aastat hiljem töötas tehases 3000 töölist, mis moodustas umbes poole Eesti metallitöölistest. 2005. aastal hakati Dvigateli tehase endisele territooriumile ehitama Ülemiste City tehnoloogialinnakut. Dvigateli tehas töötab tänaseni, mitmed tehase endised hooned said rekonstrueeritud ning lisaks ehitati linnakusse uusi büroohooneid.
Ülemiste asum on saanud nime Ülemiste järve ja raudtee järgi, aga innovatsioonilise arengu ja iseloomu tõi sellele linnakule just Ülo Pärnits. Ülo Pärnits oli Eesti ettevõtja ja ärijuht. Pikaaegne Mainor Grupi nõukogu esimees ja suuromanik ning Ülemiste City looja.

Pärnits asutas koos Rootsi meediakontserniga Bonnier 1989. aastal ajalehe Äripäev, hiljem aastal 1997 müüs oma osaluse. Müügist saadud miljonid võimaldasid Mainoril tasuda Dvigateli erastamise eest ning panna alus Baltimaade suurima ärilinnaku Ülemiste City rajamisele. Viimasel kümnendil oligi Ülo Pärnitsa tegevuse nähtavaim osa just Tallinnas Baltimaade suurima ärilinnaku Ülemiste City arendamine. Tänaseks on linnakus tegutsevate ettevõtete aastakäive ligi miljard eurot ning seal töötab umbes 10 000 inimest. Mainor grupi tegevus on tänaseni koolitamine, konsulteerimine ning Ülemiste City Targa Äri Linna arendamine.

Ülemiste City linnaku ning Eesti suurima erakõrgkooli asutaja ja pikaaegse eestvedajana oli Ülo Pärnits teadmiste usku juht, kes seisis alati Eesti hariduse, ettevõtluse ja majanduse arengu eest. Tänu sellele mäletatakse Ülo Pärnitsat tema nimelisel stipendiumikonkursil „Kuidas teha Ülemiste City linnak targemaks?“ Leiame, et Ülo Pärnits oli teerajaja oma innovatsiooniliste lahenduste, pealehakkamise ning visiooni kaudu ja loodame ka sama saavutada luues uudseid äripindade lahendusi ning sealjuures kasutades innovatiivseid nutilahendusi.

Sarnaselt Ülemiste Cityle, mis on eeskujuks ärilinnakute kujunemisele Eestis, oleme meie astumas järgmist suurt sammu ärikinnisvara loomisel Eestis. Nii sai ka Ülemiste LoftOffice inspiratsiooni luua midagi enamat kui lihtsalt lao- või kontorihoone. 2020. aasta kevadel valmiv ÜLO ehitatakse pidades silmas tänapäevaseid standardeid ning vajadusi. Aadressil Suur-Sõjamäe 13a valmiv nutikas ja multifunktsionaalne kaubandushoone ühendab endas show-, büroo- ja laoruumid. Viimase aja trendidega kaasas käies on hoones jagamismajanduse põhimõtteid arvestades pinnad ühendatud avatult, ehk äriruumidel puuduvad ruumi osasid eraldavad seinad ning piirid. Sellise lahenduse eesmärgiks on luua avatum õhkkond klientidele ning suurendada sünergiat töötajate vahel. Lisaks uudsele ruumilahendusele on hoones kasutusel ka nutilahendused, mis lubavad nutiseadme abil kontrollida ruumide temperatuuri, valgustust, kaameraid ja muid valveseadmeid ning lukustada või avada uksi, tehes kõike seda distantsilt.

Rohkem infot Ülemiste LoftOffice kohta - www.ylo.ee
Pildi autor - Marek Metslaid Photography

Erich Kivi

RESTATE


SHARE

Ole kursis ärikinnisvara turuga!

Uudiskiri sisaldab kinnisvara-alaseid uudiseid, trende ja pakkumisi.
E-maili sisestamisega lubad meil endaga ühendust võtta ja infot edastada.
Soovi korral saad oma eelistusi täpsustada meie esimeses kirjas.
Tutvu meie viimase uudiskirjaga siin!