Logistika on 2019 selgelt kõige suurema fookusega kinnisvara segment. Paljuski on see seotud e-kaubanduse kiire kasvu, aga ka muus mõttes kaubavahetuse arenguga. Suurim kohalik turg Tallinn koondab enda ümber ca 70% Eesti majandustegevusest ja väga suur osa sellest omakorda paikneb Tallinna ringtee ääres.

 

Tallinna ringtee on üks Eesti põhimaanteid, täpsemalt põhimaantee nr 11, mis kuulub Euroopa tee E265 koosseisu. Tee kogupikkus on 38,4 km ja see läbib 26 asulat ja ületab 10 silda. Ringtee saab alguse Tallinna–Narva maantee 10. kilomeetril Tallinna linna idapiiril ning lõpeb Tallinna–Paldiski maantee 26. kilomeetril Keila linna piiril.

Tänaseks on Tallinna ringtee juba suures osas 4 realiseks ehitatud ning teed ennast ja ümbruskonda arendatakse pidevalt. Kuigi ehitustöödega lähiajal ilmselt ei alustata, siis on planeeritavaid töid Tallinna ringteel mitmeid:

Valingu sõlme lõigu (km 32,0–34,5) ehitus on kavandatud aastateks 2023-2025.
Saue liiklussõlme lõigu (km 30,1–32,0) ehitus on kavandatud esialgse (kinnitamata) kava järgi aastateks 2023–2025.
Põhimaantee nr 11 (E265) Tallinn ringtee km 34–38 Valingu – Keila lõigu ehitus on kavandatud esialgse (kinnitamata) kava järgi aastateks 2023–2025.
Lisaks allkirjastasid aprillis maanteeamet ja Rail Baltic Estonia ettevõttega AS YIT Infra Eesti lepingu Luige–Saku neljarealise lõigu ehitamiseks. Ehitustööde kogumaksumus on 19 miljonit eurot. Ehitustöödega alustati mais ja kõik tööd peaksid olema lõppenud 2021. aasta II kvartaliks. Luige-Saku teelõigu valmimisega saab viimane ohtlik pudelikael Tallinna ringteelt eemaldatud.

Palju on räägitud ka Tallinna väiksest ringteest, mille ennustatavaks tööde alustamise ajaks hetkel on 2023 - 2024. aasta. “Alguse saaks Tallinna väike ringtee Smuuli tee ja Suur-Sõjamäe tee ristmikult ja läheb läbi Rae vallas asuvast Peetri alevikust, siis ristub Tallinna-Tartu maanteega ja jõuab välja Viljandi maantee Valdeku tänava ristmikule,” sõnas Maanteeameti planeeringute osakonna juhataja Andres Urm ERR-ile antud intervjuus. Väike ringtee vähendaks liiklust Tallinna linna lähistel Tartu maanteel, Mõigus ja Peetri alevikus ning Ülemiste liiklussõlmes.

Tallinna Ringtee mõjuala tõmbab ka järjest rohkem ettevõtteid oma piirkonda. Eeskätt selle pärast, et logistika ja ligipääsetavus on kordades parem kui linnas sees. Näiteks roheluse asemel saab olema Kanama viadukti juures peatselt tööstushooned ja uus liiklussõlm. Sinna rajatakse Eesti-Soome gaasitrass ning liiklussõlme kõrvale lehtklaasivabriku tootmishooned.

Üheks Tallinna ringtee loomise põhjuseks oli ka vajadus Tallinna erinevates äärtes asuvate asulate nagu Paldiski ja Muuga vaheliseks kiiremaks liikumiseks.Tallinna Sadamale kuuluvate Paldiski- ja Muuga sadamate arendamine toimub pidevalt. Kehtivad detailplaneeringud (2018-2023) Muuga sadamas ja Paldiski Lõunasadamas võimaldavad rajada merre uusi kaisid ning ladustamise alasid. See tähendab, et vajaduse tekkimisel on võimalik ehitustöödega kohe algust teha.

Ringtee ümberkaudsetes valdades on piisavalt tööjõudu ja ühendus bussipeatustega korralik. Lisaks on nendes piirkondades maahinnad tunduvalt madalamad kui linnas ja selle lähiümbruses. Ka renditava äripinna ruutmeetri hind on umbes poole väiksem kui linnas sees olevatel pindadel.

Oma ettevõtte viimisega Tallinna ringtee äärde on sulle tagatud logistiliselt hea asukoht ning kuna Tallinna ringtee lõiku kasutab Maanteeameti andmetel ~20 000 autot päevas, siis ka ettevõttele väga hea nähtavus ja klientuur. Lisaks ringteele tagavad lähedal asuvad suured magistraalid kiire ligipääsu erinevatele linnaosadele ja linnast välja suunduvatele teedele.

Meie portfellist leiab Tallinna Ringtee äärseid kinnistuid nii Kurna kui ka Soodevahe külas ning Jüri Tehnopargis, mis kõik asuvad Rae vallas. Pakume ka äripindasid 2020.aasta juunis valmivas Ringtee Stock ladu-kontor-esindus tüüpi ärihoones, kus on saadaval äripinnad suuruses 555m2 kuni 572m2.

Erich Kivi

RESTATE


SHARE

Ole kursis ärikinnisvara turuga!

Uudiskiri sisaldab kinnisvara-alaseid uudiseid, trende ja pakkumisi.
E-maili sisestamisega lubad meil endaga ühendust võtta ja infot edastada.
Soovi korral saad oma eelistusi täpsustada meie esimeses kirjas.
Tutvu meie viimase uudiskirjaga siin!